Receta për ZBARDHJEN e fytyrës në kushte shtëpie…

Receta për ZBARDHJEN e fytyrës në kushte shtëpie…

Deshironi te zbardhni lekuren edhe njekohesiht te mos keni shenja ne lekure? Ta keni ate te paster te bukur dhe te rigjenruar? Kjo eshte nje maske shume efektive pasi kombinimi i ketyre perberesve ben qe  lekura juaj te pastrohet ne thellesi dhe ne te njejten kohe rigjenerohet duke fituar shkelqimin e dikurshem. Qumeshti ka veti zbardhuese dhe kur bashkohet me limonin fuqia e tij eshte akoma me e madhe. Ndersa mjalti ka veti inflamatore kunder akneve dhe papastertive.Fillojme duke prezantuar perberesit dhe masat e tyre e  me vone menyren e aplikimit. Mos harroni te respektoni sasine e duhur te cdo lloj maske.
Perbersit:
-1 lugë gjelle qumësht
-1 lugë gjelle mjaltë
-1 lugë gjelle leng limoni
Pergatitja: Përziejini bashkë te gjithe perbersit duke bere nje paste homogjene  dhe me pas  përhapeni në fytyrë dhe qafë për rreth 10 minuta.V endoseni ne fytyre duke edhe e masazhuar pak butesisht fytyren. Lajeni me solucionin tuaj te zakonshem ndersa shplarjen do e beni  me ujë të ftohtë. Përsëriteni 1-2 herë në javë aq sa ta ndjeni te nevojshme. Eshte nje nga maskat me te mira ndaj ia vlen qe ta provoni pasi edhe perbersist gjenden shume lehtesisht ne shtepite tuaja.

Loading...
Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *