Maska MAGJIKE që pastron lëkurën në thellësi…(bio)

Maska MAGJIKE që pastron lëkurën në thellësi…(bio)

Kjo maske eshte vertet shume efikase per eleminimin e pucrave por edhe te shenjave te tmerrshme qe ngelen pas tyre.Sigurisht ju duhet te perdorni edhe kremrat hidruatues apo laresat e fytyres te cilet ju ndihmojne ne eleminimin e problemeve qe keni por edhe maskat jane nje ndihme shume e madhe per cdo lloj problemi qe kemi.Ndaj ju ftoj te na ndiqni ne cdo maske qe ne hedhim per floket,fytyren dhe trupin. Fillojme me prezantiminin e perberesve dhe me pas me menyren e aplikimit… Perberesit :
1/2 luge luge kripe
2 luge qumesht
Ne nje ene te vogel hidhni gjysme luge kripe(te holle) dhe siper shtoni qumeshtin.Perziejeni mire derisa te tretet kripa mire dhe te krijohet nje mase homogjene ,e njetrajtshme.Aplikojeni me kujdes ne fytyre duke shmangur zonen e syve sepse kjo zone eshte shume e ndjeshme dhe per kete kemi maska te te tjera qe duhen aplikuar.Kete maske mbajeni per 10 minuta dhe pastaj shplajeni me sa me shume uje te bollshem dhe sigurisht mund te perdorni ndonje lares. Do te shihni qe pucrrat dhe njollat dhe te paksohen,fytyra do te jete me e rinuar sepse kripa ua desinfekton fytyren.Maska behet nje here ne jave.

Loading...
Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *