Ja si të hiqni QIMET në fytyrë me të bardhë veze / receta

Ja si të hiqni QIMET në fytyrë me të bardhë veze / receta

Edhe me pare kemi folur për çështje qe kane te bëjnë me depilimin dhe pastrimin e fytyrës, por këtë radhe e kemi fjalën për pushin, qe shpesh behet po aq i bezdisshëm për ne.Ka disa lloje menyrash per depilimin e qimeve ne fytyre por kjo e sotmja eshte nje maske dhe nuk ka efekte anesore si psh te acaroje lekuren apo te krijoje shenja. Eshte e thjeshte dhe shume efektive per kete lloj problemi.

Loading...

– Gjysmë luge gjelle miell misri
– 1 vezë
– 1 lugë gjelle sheqer

Pergatitja:

Një te bardhe veze e hedhim paraprakisht ne një ene ku shtojmë me pas edhe një luge gjelle sheqer dhe një gjysme luge miell misri. Përbërjen e krijuar e përziejmë dhe derisa te krijohet një mase homogjene. Pas kësaj, masën e krijuar e vendosim ne fytyre dhe e përhapim me kujdes.

Lëreni për 20-25 min deri sa të thahet komplet dhe më pas hiqeni me kujdes, kështu do të largohen dhe qimet. Procesin duhet ta përsërisni disa herë në javë deri sa të hiqen komplet qimet.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *