10 veshje/aksesorë që duhet ti HIQNI menjëhere nga DOLLAPI juaj.

10  veshje/aksesorë që duhet ti HIQNI menjëhere nga DOLLAPI juaj.

Kur vjen puna për të zgjedhur një stil të modës nuk ka të drejtë apo të gabuar dhe kjo nuk ka të bëjë fare me çmimin e veshjes suaj. Shumë herë janë gjëra të vogla që qëndrojnë në rrugën e të qenit një fashionista. Keshilla bukurie perpiloi një listë të gjërave që duhet të keni kujdes dhe te mos i praktikoni ne veshjen tuaj.

1. Me shumë xixa se duhet

Veshje të përditshme dhe sportive me një bollëk të bizhuterive të rreme do të bëjnë veshjen tuaj te duket shume elire dhe aspak fine. Verboni me personalitetin tuaj dhe jo me xixat e rrobave tuaja.

2. Imitime e produkteve te shtrenjta

Prodhuesit mund t’i quajnë “kopje”, por nuk i bëjnë ato origjinale. Artikujt me cilësi të ulët nga dyqanet e zbritjes nuk kanë të bëjnë fare me dizajnerët e njohur të modës botërore. Çfarë duhet të bëni: Nese nuk keni mundesi qe te blini nje produkt marek atehere mos blini nje imitim te lire te tij. Gjeni dicka te perafert me te.

Loading...

3. Mbingarkim i printeve

Pikat+ Vijat = një nga shumë kombinime fatkeqe. Lulet, format gjeometrike, dhe të tjera të sy-tërheqëse duhet të qëndrojë vetëm.

4. Blej firmë ose mos blej fare

Disa gjëra kanë për qëllim të jenë të shtrenjta dhe nuk kanë një version më të lirë. Më shpesh kjo vlen për pëlhura. Rregulli i gishtit këtu është nëse nuk mund të përballosh një artikull cilësor është më mirë të mos e blesh fare. Për shembull merrni dantella. Sendet e çmuara të dantella fillojnë të tregojnë shenja të konsumit shumë shpejt dhe do të pasqyrojnë statusin e pronarit të tyre. Nuk mund të jetoj pa dantella? Më pak është më shumë. Le të jetë një pjesë e veshjes tuaj, por si futje të vogla ose shtesa.

5. Ngjyra të çuditshme

Ngjyrat e flakta neoni janë të mëdha për një parti disko ose për Halloween, por çdo përpjekje për t’i përfshirë ato në një veshje me stil do të dështojë. Cila është alternativa? Klasike, natyrisht. Nëse dashuria juaj për gjëra të ndritshme nuk mund të ndihmohet, të paktën përpiquni të zvogëloni intensitetin e ngjyrave të veshjeve tuaja.

6. Bizhuteri fine

Për t’u përshtatur me një vështrim të përditshëm, mbani bizhuteri te thjeshta. Përsëri, më pak është më shumë. Një palë vathë te bukur me një kurorë ka një avantazh mbi një gjerdan të zjarrtë dhe te madh.

7. Këpucë të parehatshme

Takat ju bëjnë të ndiheni mire dhe duken shumë të bukur dhe femërore, por vetëm kur ata nuk vijnë në koston e parehatise tuaj. Përqafoni thjeshtësinë.Atletet nuk jane asnjehere nje zgjedhje e gabuar.

8. Injorimi i mases/peshes suaj

Asnjehere mos tenntoni te blini veshje te cilat mund tju rrine kaq te ngushta sa tju zene frymen.Perpiquni ta njihni mire trupin tuaj me qellim qe te merrni rroba te pershtatshme per ju.

09. Trendet e modës levizin

Largohuni prej tyre sapo të mbarojë sezoni. Si të qëndrojmë në krye të trendeve? Nëse ju nuk mund të përballoni për të vazhduar me të gjitha gjërat e reja, shkoni për forma dhe ngjyra klasike. Kjo gjithmonë do të funksionojë në favorin tuaj.

10. Veshja e brendshme

Nganjëherë mbathja nuk mund të qëndrojë në vend, duke u përpjekur të dalë nga poshtë mbulesave të saj dhe duke bërë thirrje për vëmendje. Nëse ju ende e konsideroni këtë sexy, është patjetër kohë për të ripare. Kujtesë: Mbrapa duhet të qëndrojë nën, nëse është e re, e shtrenjtë, ose dikush sapo u shfaq në qilimin e kuq me gjinjtë e tyre të varur. Stilet e jetesës së famshëm nuk përputhen gjithmonë me realitetin.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *