Ja si të përgatisni SERUMIN BIO që eleminon rrudhat në 5 përdorime…(receta)

Ja si të përgatisni SERUMIN BIO që eleminon rrudhat në 5 përdorime…(receta)

Mikesha një përzierje e Aloe Vera-s me lëngun e limonit është një sukses i garantuar bukurie. Të dy ndihmojë në eliminimin e njollave të errëta të fytyrës, i japin asaj një shkëlqim të ri dhe, çka është më e rëndësishmja, ulin ndjeshëm shfaqjen e rrudhave. Kjo përzierje ndihmon, gjithashtu, edhe për të shëruar puçrrat e shfaqura në fytyrë apo plagët e pakëndshme. Kur përdoren në flokë, këta dy përbërës pastrojnë dhe ushqejnë skalpin, eliminojnë zbokthin deri në masën 100 %, ikurajojnë rritjen e flokëve dhe parandalojnë rënien. SHARE qe ta ruani dhe ta keni gjithmone.

Në këtë mënyrë do të siguroni flokë të bukur e me shkëlqim. Është një recetë e thjeshtë, shumë e dobishme dhe mjaft komode për ta praktikuar në shtëpi. Por jo vetëm ditëve të diela. Si ta përgatisni një maskë me Aloe Vera dhe lëng limoni? Ndiqni hapat e mëposhtëm:
Perberesit: 2 gjethe Aloe Vera, Gjysma e një limoni, 3 tase të vegjël, Një thikë e mprehtë, Një shtrydhëse frytash, Një blender

Hapi 1: Prisni dy gjethe të trasha Aloe Vera me një thikë të mprehtë.

Hapi 2: Prisni edhe pjesën e dhëmbëzuar të gjetheve.aloe vera

Loading...

Hapi 3: Prisni për së gjati gjethen e Aloe-s. Do të shihni xhelin e tejdukshëm brenda saj.

Hapi 4: Kujdes! Përpiquni ta zhvishni gjethen nga i gjithë xheli.

Hapi 5: Vendoseni tulin prej xheli në një tas.

Hapi 6: Në një tas tjetër shtrydhni lëngun e një gjysme limoni.

Hapi 7: Hidheni në blender xhelin Aloe Vera.

Hapi 8: Hidhni edhe lëngun e limonit në blender.

Hapi 9: Përzjeni të gjithë masën përreth një minutë.

Hapi 10: Hidheni të gjithë përzierjen në një enë dhe … filloni nga puna!

SHARE qe ta ruani dhe ta keni gjithmone.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *