3 ASPIRINA dhe pak UJË, ja përdorimet e SEKRETE të kësaj paste me 2 përbërës…

3 ASPIRINA dhe pak UJË, ja përdorimet e SEKRETE të kësaj paste me 2 përbërës…

Acidi acetilsalicilik, përbërësi aktiv i aspirinës jo vetëm që lehtëson dhimbjet, ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës, mpiksjeve të gjakur, por mund të përdoret edhe për shumë gjëra të tjera që nuk lidhen me shëndetin sic jane edhe keto receta qe do tju tregojme me poshte.

1.Mbani lulet e freskëta 

Loading...

Tretja e dy apo tre aspirinave në vazon me ujë të luleve do të bëjë që këto të fundit të lulëzojnë më gjatë.

2. Trajton kallot

Për të trajtuar kallot e këmbëve ju mund të bëni një pastë me 6 aspirina të grimcuara, lëng limoni dhe pak ujë. Këtë masë vendoseni mbi kallo dhe fiksojeni me një letër celefoni për 15 minuta. WebMD këshillon që kjo pastë të vendoset vetëm mbi kallo, pasi lëkurën e shëndetshme mund ta dëmtojë.

3. Mbani nën kontroll zbokthin

Për të kontrolluar zbokthin, ju duhet të shtypni 2 aspirina dhe ta aplikoni këtë maskë në flokë të njomë për disa minuta. Shpëlarja me uthull molle do t’ju ndihmojë gjithashtu me këtë problem

4.Qetëson aknet 

Aplikimi i pastës së krijuar nga një aspirinë e shtypur dhe pak ujë mund të ndihmojë në kurimin e puçrrave apo akneve.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *