Kremi në kushte shtëpie që fshin si me gomë RRUDHAT në ZONËN e SYVE / receta

Kremi në kushte shtëpie që fshin si me gomë RRUDHAT në ZONËN e SYVE / receta

Shumë prej nesh luftojnë me rrudhat dhe kjo është arsyeja pse ne kemi arritur të përdorim produkte të shtrenjta me plot substanca të dëmshme kimike. Në vend të kësaj, është më mirë të provoni mjete natyrale si kjo më poshtë. Nuk ka nevojë të shpenzoni shumë për një krem anti-rrudhë, kur keni përbërësit e mjaftueshëm në dorë për të përgatitur produkte që ndihmojnë për kujdesjen e lëkurës dhe për të luftuar rrudhat e parakohshme që zënë vend në fytyrën tonë.

Si ta përgatitni këtë krem antirrudhë?

Loading...

Përbërësit:

1 gotë ujë (200 ml)
1 lugë gjelle majdanoz i freskët (i copëtuar) (10 g)
1 fetë limoni

Përgatitja:
Shtoni në një gotë me ujë majdanozin dhe fetën e limonit dhe e lini të qëndrojë tërë natën, deri në mëngjes. Pas kësaj, përdorni një top pambuku me të cilin do të aplikoni kremin në fytyrë. Trajtimi konsiston në zbatimin e pambukut të lagur me krem në rrudha, duke e lënë të thahet. Aplikoni këtë trajtim në mëngjes pasi ndihmon të neutralizojë radikalet e lira.

Udhëzime për të aplikuar kremin në fytyrë

• Për të zbatuar këtë krem, ju duhet të merrni një copë pambuku me të cilin të njomni lëkurën dhe pastaj ta lini të pushojë për disa minuta në fytyrë të relaksuar.
• Duhet ta aplikoni këtë krem 2 ose 3 herë në javë dhe, nëse është e mundur, çdo ditë.
• Pas aplikimit nuk duhet të vendosni “make-up” ose krem ​​në fytyrën tuaj. Në këtë mënyrë, lëkura do të marrë oksigjenin e duhur.

SHARE QE TA RUANI DHE TA KENI GJITHMONE KETE RECETE

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *