Ja si të RRISNI flokët ne 7 ditë / receta BIO

Ja si të RRISNI flokët ne 7 ditë / receta BIO

Mikesha floket e gjate dhe te bukur jane quajtur gjithmone gjysma e bukurise se nje femre. Por jo githmone eshte e lehte qe te rriten vete, vetem nese je me shume fat… Dhe ky post i dedikohet atyre 99.999 % te pafatat (si edhe une) ;p. Eshte nje maske e lehte dhe mund ta beni ne shtepine tuaj me fare pak shpenzim. Atehere filloni, perberesit qe do tju duhen per te pergatitur receten jane si me poshte:

Perberesit:

Loading...

-1 banane
-1 vezë
-1 luge gjelle mjaltë
-1/2 filxhan birrë e zezë (e gejni ne market)

Pergatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit e mësipërme në një blender dhe përzierje mirë. Aplikoni përzierje mbi gjithë kokën tuaj, duke u përqendruar tek rrënjët dhe me pas ne te gjithe gjatesine. Sigurohuni që të vini një peshqir rreth shpatulave qe mos te beheni me njolla . Lini maskën në për 1-2 orëose nëse ju dëshironi vini nje qese plastike ne koke dhe lereni per gjithe naten.

Me pas lajini floket tuaj normalisht. Kete maske perseriteni 3 here ne jave per 1 jave rresht. Pas shtate ditesh ju do te vini re nje ndryshim te thelle ne dukjen e flokeve tuaj. Do te jene me te gjate, me te forte dhe nuk do te bien. Pasi te mbaroni kuren e 7 diteve une ju keshilloj qe kete maske ta beni vetem 1 here ne jave.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *