Ja si dukeshin Vipat Shqiptar kur ishin ne gjimnaz / (13 foto)

Ja si dukeshin Vipat Shqiptar kur ishin ne gjimnaz / (13 foto)

Ne jemi mësuar ti shohim vite më vonë, të kuruar, të lyer dhe të veshur sipas trendit por si dukeshin ata vite më parë?! Dhe kur themi vite më parë po flasim për periudhën e gjimnazit që duhet të kesh qënë shumë me fat të dukeshe bukur. Po flasim per Vipat shqiptar dhe ne në metropol24 kemi siguruar disa foto të tyre kur kanë qënë në shkollë të mesme.Në Shqipëri nuk njihej deri vonë tradita e librit të shkollës së mesme. Në shkollat amerikane botohet çdo vit një libër ku vihen fotot e nxënësve bashkë me emrat e tyre, si një mënyrë për të dokumentuar vitet e gjimnazit. Diçka e tillë bëhet edhe në Kosovë, kurse në Shqipëri, disa shkolla kanë nisur ta praktikojnë vitet e fundit.

1.Ciljeta

2.Majlinda Bregu

3.Saimir Tahiri dhe Julka Gramo

Loading...

4.Marina Vjollca

5.Aurela Gace

6.Monika Lubonja

7.Xhemi Shehu

8. Era Istrefi

9.Dafina Zeqiri

10.Ledri Vula

11.Dua Lipa

12.Luana Vjollca

13.Enca

 

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *