Receta magjike me ALOE VERA për një fytyrë të bardhë & të pastër si BEBE

Receta magjike me ALOE VERA për një fytyrë të bardhë & të pastër si BEBE

Të dashura mikesha, bukuria është padiskutim gjëja e parë që bie në sy. Çdo ditë qindra-mijëra njerëz në mbarë botën shpenzojnë shuma të mëdha parash vetëm dhe vetëm për të përmirësuar pamjen e tyre të jashtme. Kush është ai që s’do të jetë i ri dhe i bukur? Armiku më i madh i njeriut është koha, e cila nuk bën dallim racash, ngjyrash apo shtresash shoqërore. Pra, duke qenë të vetëdijshëm se koha do të bëjë punën e vet dhe se nuk e ndalojmë dot thjesht mundohemi ta ngadalësojmë me aq sa kemi në dorë.

Loading...

Një mënyrë e mirë për ta arritur këtë janë maskat e fytyrës, të cilat pa ndonjë kosto të madhe të ripërtërijnë, të falin shkëlqim dhe të hidratojnë. Më poshtë po ju publikoj një maskë të thjeshtë të cilën e përdor dhe unë një herë në javë: Rezultatet janë shume te mira. Ju rekomandoj ta provoni!

-1 lugë (supe) xhel aloe vera
-2 vitamina Absorbent C ( i gjeni ne farmaci)

Thërrmoni dy vitaminat derisa të bëhen pluhur pastaj përziejini mirë me xhelin aloe vera. Apikojeni (masën) në fytyrë të pastër, lereni 15 minuta, shplani fytyrën me ujë të vakët, pastaj me të ftohtë.

Maskën bëjeni në pasdite ose në darkë. Mundohuni të shmangni përdorimin e produkteve me vitaminën C sepse kur ekspozoheni në diell krijohen njolla. Brenda një periudhe të shkurtër kohore do të shihni ndryshimet në lëkurën tuaj, ajo do të jetë më elastike, më e freskët, pa skuqje dhe mbi të gjitha do të shkëlqejë. SHARE ta ruani kete recete sepse pervec se eshte e thjeshte dhe pergatitet lehtesisish eshte edhe shume efektive.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *