Ja SERUMI BIO i përgatitur në kushte shtëpie që i RRIT flokët si të cmendur…(10 CM)

Ja SERUMI BIO i përgatitur në kushte shtëpie që i RRIT flokët si të cmendur…(10 CM)

Mund të keni provuar shumë mënyra për të nxitur rritjen e flokëve tuaj, por asnjëra nuk ka rezultuar me sukses. Blogerja e modës Farah Dhukai ka përgatitur një përzierje vajrash, të cilën e ka quajtur një serum të mrekullueshëm.

Pasi ajo e ka aplikuar këtë serum në flokët e saj, në vetëm 7 ditë flokët e saj ishin rritur 2 centimetra. Megjithatë, nëse floku juaj është i shëndetshëm, ai mund të rritet edhe më shumë.

Loading...

Në këtë shkrim do t’ju tregojmë recetën e përgatitjes së këtij serumi që ka përdorur blogerja Dhukai për rritjen e flokëve në vetëm pak kohë. SHARE qe ta ruani dhe ta keni gjithmone kete recete.
Përbërësit:
Vaj ulliri (ose vaj kokosi)
Vaj menteje
Vitamine E

Udhëzime: Përgatitja e këtij serumi është shumë e thjeshtë dhe vaji i ullirit është baza e këtij serumi. Shtoni vajin e ullirit në një tas të vogël dhe më pas në të hidhni edhe vajin e mentes. Përziejini dhe ngroheni atë në avull, në një tenxhere me ujë.  Sigurohuni që ky serum të jetë i ngrohtë, por jo i nxehtë.

Shtoni vitaminen E dhe aplikojeni këtë serum në flokët tuaj, duke masazhuar lehtësisht kokën tuaj për disa minuta. Më pas, krihini flokët tuaj dhe masazhojini sërish përreth 7 minuta.

Ju mund t’i lani flokët menjëherë ose mund t’i mbani gjatë gjithë natës dhe t’i lani në mëngjes. Ju duhet ta përdorni këtë serum për 7 ditë rresht në mënyrë që rritja e flokëve të jetë e shpejtë.

Vaji i ullirit përmban acide yndyrore, vitaminë B dhe vlera të tjera ushqyese për rritjen e flokëve. Ndërsa, vaji i mentes nxit rritjen e flokëve.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *