Ja si të përgatisni MAKEUP BIO në kushte shtëpie…(receta)

Ja si të përgatisni MAKEUP BIO në kushte shtëpie…(receta)

Mikesha mos harxhoni leket me make up te shtrenjte dhe qe jane plot kimikate. Ja ku eshte receta ekskluzive nga keshillabukurie.com vetem per ju. Po jua prezantoj pa humbur kohe. Perberesit: 1 luge fondatine, 1 luge hidratues, 1 luge mbrojtes dielli, 1/2 luge puder pluhur
Pergatitja: 
Perzjeni te gjithe perberesit menjeri tjetrin derisa te formohet nje mase homogjene.Perberjen e krijuar ruajeni dhe perdoreni ne vend te make upit.Jo vetem eshte me e mire se makeupi por eshte ushqyese dhe shume natyrale. SHARE qe ta ruani sespe do ju duhet. Une ka shume kohe qe e perdor kete recete dhe jam shume e kenaqur sepse jo vetem qe e kam pa merak por edhe vendoset shume lehte ne fytyre. Per me shume shikoni videon me poshte.

Loading...
Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *