2 Receta BIO me UJE ORIZI që i thonë jo BOTOX-it dhe operacioneve plastike…

2 Receta BIO me UJE ORIZI që i thonë jo BOTOX-it dhe operacioneve plastike…

Mikesha orizi ka aftesi te mrekullueshme edhe per rinimin e lekures dhe kjo recete eshte e mire per zbutjen e rrudhave dhe per ta bere lekuren te ndritshme.

Keto dy maska jane BIO dhe me efekte te jashtezakonshme per lekuren e femrave sidomos pas moshes delikate 25 vjec. Po ju prezantoj pa humbur kohe 2 recetat. Ruajini qe ti keni gjithmone mikesha. Une kam 1 vit qe i perdor.

Loading...

Maska nr.1 perberesit:
-3 luge oriz
-1 luge qumesht
-1 luge mjalte

Pergatitja:Pasi te zieni orizin, kullojeni dhe ruajeni vecmas ujin e zierjes. Shtoni qumeshtin e ngrohur tek orizi dhe perziejeni. Pasi ta keni perziere mire e mire shtoni mjaltin. Aplikoni masken ne fytyren e pastruar mire dhe lereni te thahet.

Hiqeni masken dhe shpelajeni fytyren me ujin e orizit. Perseriteni te pakten nje here ne jave qe te filloni te dalloni ndryshimin ne lekuren tuaj, per t’u dukur 10 vjet me e re.

Maska nr.2
Perberesit:
-1 dore oriz
-1 luge mjalte
-2 luge kos
Pergatitja: E veme orizin ne nje tas dhe i hedhim uje sa te mbulohet. E leme nje nate te tere. Te nesermen e bluajme ne mikser, pastaj shtojme mjaltin dhe kosin. Bluajeni mire derisa te perfitoni nje mase homogjene.

Aplikojeni masen mbi fytyren e pastruar mire. Mbajeni rreth 30 minuta me pas shpelajeni me uje te ftohte.Perseriteni nje here ne jave.

SHARE qe ti ruani dhe ti keni gjithmone.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *