Ja SERUMI magjik i natës për lëkure si BEBE…(receta BIO)

Ja SERUMI magjik i natës për lëkure si BEBE…(receta BIO)

Mikesha kete recete BIO e perdor 1-2 here ne jave dhe kam efekte fantastike. Strategjia që kompanitë kozmetike ndjekin për shitjen e produkteve të tyre është vërtet mjaft e zgjuar, kategorizimi që u bëjnë kremrava (dite, nate, për mosha të reja/vjetra etj., etj.) i kanë bërë të mos dijnë se sa para kanë… Numri i femrave që varen nga këto produkte është gjithnjë e në rritje…

Jo se vërejnë ndonjë ndryshim habitës, por, sepse i ndihmojnë psikologjikisht, pra, besojnë se po përdorën produkte të njohura, do të tregojnë më të kuruara se pjesa tjetër e femrave. Pikërisht këtë dobësi të tyre shfrytëzojnë kompanitë dhe i “qethin” përditë. SHARE qe ta ruani dhe ta keni gjithmone kete recete.

Serumi i natës me vaj ulliri dhe uthull do të ndryshojë në shkallë të kënaqshme imazhin e lëkurës tuaj, vetëm pas disa aplikimeve.

Loading...

Përbërësit

1/4 filxhan (kafeje) vaj ulliri

1/4 filxhan uthull

1/4 filxhan ujë

Përgatija

Në një tas përzieni së bashku tre përbërësit e mësipërm. Në vazdim, aplikojeni në lëkurë të lagur (fytyrë dhe qafë), duke e lënë të veprojë gjatë gjithë natës.

Vaji i ullirit zbutë lëkurën e fytyrës/qafës, ndërsa uthulla kontribuon në zvogëlimin e njollave ngjyrë kafe (nëse ka), neutralizimin e mikrobeve që shkaktojnë inflamacione dhe largimin e qelizave të vdekura./Sa më shpesh e aplikoni, aq më shumë efekte do të vëreni.. SHARE qe ta ruani kete recete BIO per lekure si e bebes.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *