Ja SERUMI BIO qe zevendeson kremrat e shtrenjte…(receta)

Ja SERUMI BIO qe zevendeson kremrat e shtrenjte…(receta)

Mikesha ju falenderoj qe beheni pjese e portalit www.keshillabukurie.com dhe merrni keshillat tona te bukurise, maskat e ndryshme dhe informacione te te gjitha llojeve. Ju dua dhe ju perqafoj te gjithave. Sot do ju prezantoj nje recete te SERUMIT tim te preferuar qe e perdor si tonifikues darkave. Ingredientet gjenden shume lehte dhe mbi te gjitha jane 100% BIO. Kjo recete sherben si nje pastrues i thelle i lekures dhe tonifikues superior BIO. Po ju pershkruaj pa humbur kohe perberesit, pergatitjen dhe menyren e aplikimit te saj. SHARE qe ta ruani dhe ta keni gjithmone kete recete.


Perberesit:
1 luge te madhe leng limoni
1 luge mjalte
1 te bardhe vezePergatitja dhe aplikimi: Merrni 1 veze te fresket dhe merrni te bardhen e saj dhe vendoseni ne nje ene te paster.Shtoni ne ate ene 1 luge leng limoni dhe 1 luge mjalte. Perzjeni mire te gjithe ingredientet me njeri tjetrin derisa te formohet nje mase homogjene. Nese keni mund te shtoni edhe disa pika vaj esencial te cdo lloji (preferohet vaj livando).

Loading...

Kjo mase mund te ruhet edhe ne frigorifer dhe te perdoret edhe disa dite me vone derisa te perfundoje. Pastroni lekuren dhe duart perpara vendosjes se maskes. Lyeni majat e gishtave dhe masazhoni lekuren e fytyres per 2-3 minuta. Kjo duhet te behet butesisht ne menyre qe te mos e demtoje ate. Lereni per 15 minuta dhe me pas shpelajeni me uje te rrjedhshem.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *