Ja si të RRISNI flokët deri në 10 CM në muaj me recetën BIO

Ja si të RRISNI flokët deri në 10 CM në muaj me recetën BIO

Lëngu i qepës se kuqe është i mahnitshem për flokët tuaj dhe për shumë të famshëm ajo është një nga përbërësit më të mirë kur është fjala për përmirësimin e cilësisë së flokëve.Studimet kanë treguar se qepa e kuqe parandalon humbjen e flokëve në 87% të rasteve.Flokët tuaj do të rriten deri ne 10 cm brenda një muaji.

Si ta përgatisni lëngun e qepës për të luftuar rënien e flokeve dhe rritjen e tyre?
Përdorimi i qepës në flokë është i sigurt, pasi nuk ka efekte anësore dhe nuk përfshin kimikate. Kjo është një formulë 100% natyrale që ju mund ta përdorni të paktën disa herë në javë, për të nxitur rritjen e flokëve dhe për t’u dhënë atyre volum.

Përbërësit: 3 qepë te kuqe
Mjetet: një blender ose një shtrydhëse frutash e perimesh

Loading...

Çfarë duhet të bëni?
• Qëroni numrin e kërkuar të qepëve, në këtë rast 3, i prisni ato dhe e i vendosni në një blender.

• Pa pasur nevojë të shtoni ujë ose përbërës të tjerë, i përpunoni mirë për të marrë një lëng.

• Edhe pse lëngu i qepës mund të aplikohet ashtu siç është, më mirë ta përzieni atë me pak mjaltë, për të reduktuar erën e qepës dhe për të përmirësimin efektin ne kete rast 2 luge mjalte mjaftojne.

Përzieni dy lugët e mjaltit me lëngun e qepës, duke u siguruar që të merrni një përzierje shumë homogjene.

Aplikimi:
• Për të përdorur këtë maskë, ju mund të filloni me 15 minuta në ditë.
• Lagni flokët dhe aplikoni produktin me një masazh të lehtë, duke mbuluar të gjithë flokët.

• E lini të veprojë për 10 minuta dhe pastaj i lani me shampon tuaj të zakonshme.
• Një tjetër alternativë është që ta lini këtë ilaç gjithë natën, duke e mbuluar kokën me një kapuç dushi dhe ta lani në mëngjes.
• Për të marrë rezultate të kënaqshme, është thelbësore ta aplikoni këtë produkt të paktën dy herë në javë.

• Megjithatë, është mirë nëse përdoret çdo ditë për dy muaj me radhë. Mikesha ju keshillojme qe ti beni SHARE dhe ta ruani gjithmone kete recete pasi eshte shume efektive per te ndaluar renien dhe rritjen e shpejte te flokeve.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *