Ja si të bëni LIFTING të fytyrës në kushte shtëpie…(RECETA)

Ja si të bëni LIFTING të fytyrës në kushte shtëpie…(RECETA)

Mikesha kush nuk do një fytyrë pa rrudha, por pa kosto dhe pa ndërhyrje? Të gjitha e duam, por ajo që duhet të dish është vetëm një gjë: e bardha e vezës. Është shumë e vërtetë! E bardha e vezës mund të imitojë mjaft mirë lifting të fytyrës, sepse e mban fytyrën të tërhequr, e pastron, e forcon dhe zbut në mënyrë të ndjeshme shenjat e imta të rrudhave. Përfitimet e së bardhës së vezës janë të pallogaritshme, por edhe përdorimi i saj është kaq i thjeshtë sa asgjë tjetër në shtëpi. Shperndajeni qe ta ruani.
Pergatitja: Fillimisht, ndaje të bardhën nga e verdha. Sapo ta kesh hequr mënjanë të bardhën e vezës në një tas, fillo ta rrahësh fort me pirun, njëlloj siç i përzien kur bën vezë të fërguara. Pasi të jetë krijuar shkuma e bardhë (jo plotësisht).

Loading...

Kjo recete mund te vendoset ne 2 menyra duke e vendosur normalisht me furce ose duke perdorur peceta si ati qe perdoren ne kuzhine. E lyen ate me te bardhen e vezes dhe e vendos ne lekure si ne foto.
Pastaj shpëlaje me ujë të ngrohtë. Pas larjes, mund t’i vendosësh fytyrës një maske si p.sh. një avokado që ndihmon shumë për ta hidratuar lëkurën, patate të grirë nëse ke skuqje ose lëkurë të irrituar, por edhe një mollë (një esfoliant i jashtëzakonshëm natyror). SHARE KETE RECETE MIKESHA SEPSE DO JU DUHET.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *