Maska me SHKUMË që e bën lëkurën si BEBE në 10 minuta…(receta)

Maska me SHKUMË që e bën lëkurën si BEBE në 10 minuta…(receta)

Përpos që janë një ushqim i mrekullueshëm dhe i shëndetshëm, vezët janë të dobishme edhe për bukuri, meqë përmbajnë shumë proteina, vitamina dhe minerale. Disa kompani kanë filluar me përdorimin e përbërësve aktivë të vezëve, për krijimin e produkteve estetike, dedikuar trajtimit të problemeve të ndryshme të lëkurës. Por lexojeni me vemendje receten sepse eshte vertet shume efikase dhe do tju ndihmoje ne zbukurimin e fytyres. Ndaj edhe ju duhet te filloni menjehere ta aplikoni kete maske dhe te shikoni rezultatet e mrekullueshme vetem ne pak kohe. Por pa humbur kohe ne po ju prezantojme kete recete shume te thjeshte.Maska për të cilën e kemi fjalën këtu, është e veçantë dhe mund ta përdorni atë për ta pastruar fytyrën nga cdo papasterti, njolle apo shenje ne lekure. Ajo qe ju duhet eshte nje e bardhe veze por ndryshe nga heret e tjera duhet te jete e rrahur forte sa te formohet shkume e bardhe dhe me pas vendoseni ne fytyre per 10 minuta. Me pas lajeni lekuren si zakonisht…

Loading...
Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *