Zbukurohuni në mënyrë natyrale vetëm me VAZELINË….(bio)

Zbukurohuni në mënyrë natyrale vetëm me VAZELINË….(bio)

Vazelina.
Vazelina është baza e shumë kremrave, por a e keni ditur që vazelinën mund ta përdorni edhe për gjërat në vijim?

Redukton skuqjen e puçrrave
Vendos pakëz vazelinë mbi puçërr dhe kjo do të ndihmojë që skuqja të zhduket menjëherë.

Pastron grimin
Përdor vazelinë për të hequr “make up”-in e syve në çast. Merr pak vazelinë dhe masazho butësisht me të zonën e qepallave, por sigurohu t’u biesh siper edhe qerpikëve. Pastaj merr një pambuk të lagur dhe fshije vazelinën. Ajo zakonisht nuk i irriton sytë, por për siguri ruaj masën.

Loading...

Vetulla të përkryera
Nëse i keni vetullat të ashpra, përkatësisht qimet që vazhdimisht lëvizin dhe i bëjnë vetullat e juaja të duken të shprishura, lyeni me një shtresë shumë e hollë të vazelinës dhe vetullat tuaja do të jenë të bindur.

Buzët e plasaritura
Vendos vazelinë në buzë dhe më pas, duke përdorur furçën personale të dhëmbëve, masazho, për buzë më të buta dhe të lëmuara. Bëje këtë çdo dy ditë dhe do të shpëtosh përgjithmonë nga buzët e ashpra.

Qerpikët të gjatë dhe të bukur
Nëse dëshironi që qerpikët tuaja të jenë të gjata dhe të rregulluara, përdorni një furçë për qerpikë (të maskarës) të vjetër të cilën së pari duhet ta keni larë mirë nga gjurmët e vjetra të ngjyrës dhe lyeni qerpikët me furçë në të cilën keni vendosur një shtresë të hollë të vazelinës. Këtë procedurë përsëriteni për disa ditë me radhë, dhe ndryshimi është i garantuar.

Pas depilimit
Lëkura juaj është e kuqe dhe i irrituar pas depilimit, lyeni vendin e irrituar me vazelinë dhe lëreni që të thith. Skuqja do të zhduket shumë shpejt.

Thembrat e buta
Vazelina është i mrekullueshme për kujdesin e lëkurës së plasaritur në përgjithësi, dhe në qoftë se ju e keni këtë problem me lëkurën e këmbëve, vazelina është zgjidhje e duhur për ju. Një këshillë, kur i lyeni këmbët vishini edhe çorapet në mënyrë që të qëndroj vazelina sa më shumë në lëkurë.

Majat e flokëve të plasaritura
Nëse flokët tuaj janë të gatshme për një prerje flokësh dhe ju dëshironi që të lëshoni dhe nuk dëshironi që ndryshoni gjatësinë, vazelinë është zgjidhje. Lyeni majat e flokëve me vazelinë, me të cilën do të mbuloni majat e plasaritura, ndërsa të përgatiteni për një model të ri të flokëve.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *