Ja cfarë të shtoni në SHAMPO për rritje REKORD të flokëve / përbërësi sekret

Ja cfarë të shtoni në SHAMPO për rritje REKORD të flokëve / përbërësi sekret

Kripa është një ndër ato produkte që nuk duhet të mungojë kurrë në kuzhinën tuaj, por jo vetëm. Përdorimi i kripës në flokë është një truk i vjetër i trashëguar nga gjyshet tona, të cilat nuk kishin mundësi të blinin shumë produkte larëse për kohën. Po kohët e fundit është risjellë në kujtesë nga parukierët më të famshëm të momentit.

Loading...

Zbuloni për çfarë bëhet fjalë :Nëse keni flokë të yndyrshëm ju këshillojmë të shtoni 2 lugë çaji kripë deti në shampon e flokëve. Tundeni për pesë minuta para përdorimit dhe më pas lani kokën si zakonisht. Kripa do të ulë sasinë e sebumit, yndyrës së flokëve dhe do i bëjë të duken sa më të shëndetshëm. Zbokthi është një problem shumë shqetësues pasi shpeshherë njerëzit mund ta ngatërrojnë me parazitët, plus që nuk duket aspak këndshëm sidomos mbi supet e veshjeve të zeza.

Hidhni dy lugë çaji kripë të zezë në shampo. Masazhoni butësisht skalpin e kokës për dhjetë minuta dhe lani flokët me ujë të vakët. Që të keni rezultate sa më të shpejta përdoreni këtë trajtim një ose dy herë në javë.Kripa është shumë e këshillueshme në rast se keni rënie ose këputje të flokëve. Njomni paraprakisht flokët me uthull molle dhe masazhoni skalpin e kokës për 10-15 minuta me kokrrizat e kripës së trashë. Lani kokën si zakonisht. Ky trajtim duhet përdorur dy herë në javë për një periudhë kohore dy mujore.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *