Ja si te keni buzë mishtore dhe ti beni te kuqe në mënyrë natyrale…(bio)

Ja si te keni buzë mishtore dhe ti beni te kuqe në mënyrë natyrale…(bio)

Buzet e bukura dhe te plota jane shume terheqese si per femrat edhe per meshkujt. Por qe te arrijme rezultate te kenaqshme ne duhet te tregojme pak kujdes per ato dhe ti bejme here pas here ndonje maske apo scrub. Une tani do tju prezantoj receten time te preferuar e cila eshte perzierja e vajit te kokosit me pak sheqer dhe me nje luge vaj ulliri. Perzierja e ketyre perberesve do ti rigjeneroj buzet ne menyre perfekte dhe buzekuqi do tju rrije super.
Perbersit:
2 luge sheqer
1 luge vaj kokosi
1 luge vaj ulliri

Loading...

Perziejini mire keto perberes dhe me masen e krijuar filloni te masazhoni buzet tuaj per disa minuta. Me pas lereni te veproj per nje minute. Pra kjo recete ka nje kohezgjatje per 3 ose 4 minutash sipas deshires tuaj. Ne fund fshijeni me nje peshqir te bute te lagur. E shikoni ndryshimin ne buzet tuaja? Besoj se po pasi eshte shume i dukshem.
Dhe erdhi momenti  per ti lyer me buzekuq ose me labelin tuaj te preferuar por edhe nese nuk i lyeni fare mos u shqetesoni pasi buzet tuaja jane super te hidratuara.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *