Ja kush është MUAJI i FATIT sipas shenjës së horoskopit nga astrologia MERI…

Ja kush është MUAJI i FATIT sipas shenjës së horoskopit nga astrologia MERI…

Ndonëse jemi në gjysmën e parë të muajit mars, përpara nga presin edhe shumë muaj të tjerë deri në përfundimin e një cikli vjetor. Por, e dini vallë se çfarë parashikuar yjet për muajin më të begatë gjatë 2018-ës?

1.Dashi:

Në qoftë se në urimet që keni marrë për festat e fundvitit keni lexuar vazhdimisht fjalinë ‘’Ju uroj një vit sa më të mbarë’’, konsiderojeni veten me fat sepse viti 2018 është viti i Dashit. Shkurti është muaji që ka sjellë lumturi, harmoni dhe arritje për të gjithë të lindurit nën këtë shenjë, por jo vetëm. Edhe marsi e prilli do të sjellin shumë surpriza, sidomos në dashuri. Dhjetori do të sjellë konkretizimin e shumë projekteve të mëdha.

2.Demi:

Marsi ka filluar i mbarë dhe i begatë për të gjithë Demat, të cilët e kanë nisur këtë vit me projekte të reja sidomos në fushën profesionale. Muaji mars nuk ka mbaruar akoma, kështu që përgatituni për surpriza të këndshme si për shembull ndonjë rritje rroge ose në detyrë. Por, nuk mjafton me kaq, qershori gjithashtu do të tregohet zemërgjerë me ju. Një udhëtim me familjen mund të kthehet në një eksperiencë të paharrueshme gjatë këtij muaji.

3.Binjakët:

Loading...

Viti 2018 ka nisur realtivisht i mbarë edhe për shenjën e tretë të horoskopit, të cilët gjatë muajit mars do të mund të realizojnë shumicën e objektivave të tyre personale dhe profesionale. Gjatë majit do të keni një krizë të vogël në çift, por do ta kaloni. Gjatë qershorit dhe korrikut parashikohen udhëtime të shpeshta dhe takime me njerëz të rëndësishëm.

4.Gaforrja:

Edhe pse numëron më pak ditë se muajt e tjerë, shkurti mund të konsiderohet pa frikë si muaji i artë i Gaforres për këtë vit. Qershori, korriku dhe shtatori do të jenë po ashtu muaj të begatë për të lindurit nën këtë shenjë. Gjatë kësaj periudhe do të gjeni një qetësinë shpirtërore për të cilën keni aq shumë nevojë, si dhe do të sqaroni mosmarrëveshjet me te afërmit.

5.Luani:

Luani do të marrë një propozim shumë të rëndësishëm në punë gjatë këtij muaji, i cili do të ndryshojë katërcipërisht vijimësinë e marsit, por jo vetëm. Jeni përballë një zgjedhjeje të vështirë, kështu që jepini vetes kohë (të paktën derin në gjysmën e parë të prillit) për të marrë vendimin që ju takon. Në qershor ju pret një udhëtim emocionues, kurse korriku e gushti do t’ju japin mundësinë të realizoni të gjitha objektivat personale përë këtë vit.

6.Virgjëresha:

Edhe pse Virgjëreshat kanë lindur në fundin e gushtit dhe në shtator, kë ta dy muaj nuk do të jenë aspak fatlumë, përkundrazi mund t’ju sjellin shumë probleme në marrëdhënien në çift dhe raportet familjare. Maji është një muaj i mbarë për të gjithë Virgjëreshat, të cilat do të njohin dashurinë e vërtetë gjatë ditëve pranverore ose do të marrin vendimin për të kurorëzuar në martesë lidhjen e tyre. Në tetor ju presin plane të rëndësishme profesionale, që do të mund të finalizohen deri në fund të vitit.

7.Peshorja:

Të lindurit nën shenjën e Peshores kanë kaluar një vit të vështirë gjatë 2017-ës ku krahas probleme shëndetësore, jo rrallëherë janë përballur edhe me tradhëtinë e njerëzve të tyre më të dashur. Mirëpo situata gjatë 2018-ës duket e paqtë dhe e mbarë. Do të merrni një lajm shumë të rëndësishëm gjatë majit, i cili lidhet me shëndetin. Sakaq për shumë Peshore që janë akoma single, korriku dhe gushti janë muajt idealë për të gjetur dashurinë e madhe e të vërtetë, kështu që bëhuni gati.

8.Akrepi:

Njëlloj si Peshorja, edhe Akrepit do i buzëqeshë fati gjatë muajit maj, muaj në të cilin do të shënojnë edhe rezultatet më të larta në punë. Keni shumë gjëra në mendje, projekte që lidhen me profesionin, por edhe dëshirë për të nisur një jetë të re diku larg, por keni ngecur në një shteg të cilin nuk po e kaloni dot. Mos u shqetësoni, situate është provizori, pasi duke filluar nga qershori do të kanalizoni gjithçka që bluani në mendje. Nëntori është muaj po ashtu i mbarë nëse doni të bëheni me fëmijë.

9.Shigjetari:

Për Shigjetarin, muaji më me fat do të jetë nëntori, projektet e menduara prej kohësh do të marrin formë e do të konkretizohen pikërisht në këtë muaj. Vera do të tregohet zemërgjerë me Shijetarin, të cilin e presin aventura dhe eksperienca të reja gjatë korrikut, gushtit dhe gjysmës së parë të shtatorit.

10.Bricjapi:

Për shenjën më të organizuar të horoskopit, Bricjapin, muaji mars do të jetë një muaj i begatë i cili do të sjellë shumë ndryshime pozitive, si në aspektin profesional dhe atë emocional. Keni kaluar 15 ditë të ngarkuara me punë, mirëpo shumë shpejt do t’i finalizoni ato duke korrur një suksesshëm të jashtëzakonshëm. Në prill mund të nisni bashkëjetesën me partnerin, partneren kështu që përgatituni sa më parë të sistemoni çdo gjë. Fundi i tetorit dhe nëntorit do të sjellë qetësi dhe lumturi.

11.Ujori

Nëse gjate shkurtit ujoret do mendojnë për projekte te reja, vetëm ne korrik do mund t’i realizojnë ato

12.Peshqit

Ka mundësi qe peshqit te kenë fat edhe ne shkurt, por dhjetori do jete me i favorshmi nga te gjithë. Shume ëndrra dhe objektiva do mund te realizohen.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *