Ja përse ju del shpejt ngjyra e BOJES së FLOKEVE, mos e bëni më këtë gjë…

Ja përse ju del shpejt ngjyra e BOJES së FLOKEVE, mos e bëni më këtë gjë…

Një stilist i famshëm flokësh ka zbuluar sesa lehtësisht mund t’i dëmotni flokët duke u hequr atyre bojën.

Guy Tang ka treguar shkaktaren më të madhe të zbehjes së pigmentit dhe ajo është pjastra.

Loading...

Temperatura e lartë jo vetëm i djeg ato por gjithashtu shkatërron ngjyrën. Jo vetem perdorimi i nxehtesise nga pjastra por edhe nga tharesja e flokut i demton ngjyren e flokeve te lyer ne shume pak kohe. Kujdes me perdorimin e nxehtesise nese doni floke vital.

Videoja tregon diferencën midis dy pjesëve të ndryshme të flokëve. Në njërën prej tyre ai mban për disa sekonda pjastrën të nxehur maksimalisht. Kontrasti midis të dyja pjesëve është dramatik.

Guy Tang e postoi videon në Instagram për 2.2 milionë ndjekësit e tij.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *