Maska që eleminon rrudhat rreth qafës që duhet ta dijë cdo femër mbi 25 vjec

Maska që eleminon rrudhat rreth qafës që duhet ta dijë cdo femër mbi 25 vjec

Shumë femra mendojnë se shenjat e plakjes janë të dukshme vetëm në fytyrë dhe përqëndrohen në përkujdesjen e saj, duke lënë pas dore pjesën e qafës e cila është edhe më delikatja. Me kalimin e kohës muskujt e lëkurës kontraktohen dhe si paojë formohen rrudhat e para në qafë, të cila të krijojnë përshtypjen e një gushe të dytë. Është po aq e rendesishme kujdesi për rrudhat e qafës sa edhe për fytyrën.

Loading...

Duhet të dini gjithashtu se kujdesi për rrudhat duhet të fillojë kur i kalon të 25 vjec fillimisht me kujdes ne kushte shtëpie e me pas edhe me kremera të posacme per rrudhat. Maska që do tju rekomandojmë sot është si më poshtë:

Përbërësit:
– 1 lugë gjelle vaj ulliri
-3 kapsula me Vitamin E ( e gjeni ne farmaci)

Përzieni te gjithë përbëresit bashke dhe pasi  maska të jetë bërë homogjene masazhoni qafën më lëvizje të ngadalta dhe lëreni të veprojë për 30 minuta. Kjo maskë duhet përsëritur dy deri në tre herë në javë për të arritur rezultate të shpejta.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *