Si të rrisni flokët deri në 10 CM në muaj/ receta

Si të rrisni flokët deri në 10 CM në muaj/ receta

Lëngu i qepës se kuqe është i mahnitshem për flokët tuaj dhe për shumë të famshëm ajo është një nga përbërësit më të mirë kur është fjala për përmirësimin e cilësisë së flokëve.Studimet kanë treguar se qepa e kuqe parandalon humbjen e flokëve në 87% të rasteve.Flokët tuaj do të rriten deri ne 10 cm brenda një muaji.

Si ta përgatisni lëngun e qepës për të luftuar rënien e flokeve dhe rritjen e tyre? Përdorimi i qepës në flokë është i sigurt, pasi nuk ka efekte anësore dhe nuk përfshin kimikate. Kjo është një formulë 100% natyrale që ju mund ta përdorni të paktën disa herë në javë, për të nxitur rritjen e flokëve dhe për t’u dhënë atyre volum.

Loading...

Përbërësit: 3 qepë te kuqe
Mjetet: një blender ose një shtrydhëse frutash e perimesh

Çfarë duhet të bëni?
• Qëroni numrin e kërkuar të qepëve, në këtë rast 3, i prisni ato dhe e i vendosni në një blender.

• Pa pasur nevojë të shtoni ujë ose përbërës të tjerë, i përpunoni mirë për të marrë një lëng.

• Edhe pse lëngu i qepës mund të aplikohet ashtu siç është, më mirë ta përzieni atë me pak mjaltë, për të reduktuar erën e qepës dhe për të përmirësimin efektin ne kete rast 2 luge mjalte mjaftojne.

Përzieni dy lugët e mjaltit me lëngun e qepës, duke u siguruar që të merrni një përzierje shumë homogjene.

Aplikimi:
• Për të përdorur këtë maskë, ju mund të filloni me 15 minuta në ditë.
• Lagni flokët dhe aplikoni produktin me një masazh të lehtë, duke mbuluar të gjithë flokët.

• E lini të veprojë për 10 minuta dhe pastaj i lani me shampon tuaj të zakonshme.
• Një tjetër alternativë është që ta lini këtë ilaç gjithë natën, duke e mbuluar kokën me një kapuç dushi dhe ta lani në mëngjes.
• Për të marrë rezultate të kënaqshme, është thelbësore ta aplikoni këtë produkt të paktën dy herë në javë.
• Megjithatë, është mirë nëse përdoret çdo ditë për dy muaj me radhë.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *