Receta që ZHDUK menjëherë rrudhat poshtë syve…(bio)

Receta që ZHDUK menjëherë rrudhat poshtë syve…(bio)

Rrudhat shfaqen gjithmon pas moshes 25 vjecare dhe me shume dominojne tek femrat.Duke qene se trajtimet estetike jane shume te shtrenjta ne mundohemi qe te bejme disa maska ne kushte shtepie qe nuk kane shume kosto dhe jane shume te mira…Veza ndikon si botox ne fytyre ndersa mjalti ndihmon për ta stabilizuar hidratimin e qelizave.
Përbersit:
1 te verdhte e veze
1luge kos
1 luge mjaltë
Përzihen te gjitha këto bashkë deri sa te fitohet një krem të butë. Shpërndajeni nëpër fytyrë dhe në qafë dhe lëreni të veprojë 15 minuta. E më pastaj shpërlajeni fytyrën me ujë të vakët.Mire do ishte qe te perdornit lares specifik per lekuren tuaj dhe sigurisht qe te vendosni kremin antirrudhe te cilin mund tjua rekomandoj nje dermatologe … Kujdes me mire eshte te parandalosh se te kurosh!

Loading...
Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *