Receta që zbardh lëkurën dhe heq menjëherë pucrat…(bio)

Receta që zbardh lëkurën dhe heq menjëherë pucrat…(bio)

Kjo maske eshte e preferuara ime per pastrimin e lekures nga pikat e zeza aknet dhe cdo papasterti. Perbehet nga dy perberes dhe realizohet fare lehtesisht. Eshte nje perzierje e shafranit te indise dhe mjaltit. Te dy antibakterial te fuqishem bejne qe lekure te pastrohet lehtesisht dhe te mbetet teper e bute si mendafshi.Përbërësit:
cerek luge shafran Indie pluhur
1 lugë çaji mjaltë

Loading...

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit në një tas. Aplikojeni maskën në fytyrë dhe mbajeni për 10 minuta. Në fund e lani fytyrën me ujë të vakët. Sigurohuni që të mos lini asnjë gjurmë të maskës. Ua sygjeroj qe ta beni ne mbremje para se te shtriheni per te fjetur.Ne fund vendosni kremin tuaj te preferuar apo te perditshem hidratues.
Shafranin e gjeni ne cdo supermarket ne sektorin e erezave. Ka ngjyre te verdhe dhe eshte shume i dallueshem.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *