Ja si të DEPILONI trupin & fytyrën me këtë recetë në kushte shtëpie

Ja si të DEPILONI trupin & fytyrën me këtë recetë në kushte shtëpie

Erdhi pranvera! Dhe nje nga problemet me te medha te femrave eshte dhe depilimi. Por mos u shqetesoni fare me per kete pjese pasi ne kemi zgjidhjen ideale per kete problem. Me kete recete jo vetem qe depiloni te gjithe trupin pr lëkura ju ngel e butë dhe pa asnjë lloj skuqje.

Përgatitja e dyllit
-5 lugë gjelle sheqer
-1 maj luge kafeje limontoz ose lëng limoni

Hedhim sheqerin në një enë (për-shembull xhezve). Më pas i hedh ujë 1-2 cm mbi sheqerin. E ziejmë duke e trazuar gjithë kohën më anë të një luge druri ose bishtin e saj.Pasi shikojmë se është trashur dhe bie pikë pikë kur e ngremë lart, marrim një pikë dhe e çojmë në pjatë. E marrin me dorë me kujdes, dhe nëse mblidhet rrumbullaket e heqim nga zjarri.Lagim një pjatë me ujë dhe e derdhim gjithë masën e sheqerit aty.

Loading...

E leme 5 min të ftohet dhe e mbledhim me dorë.Më pas e përpunojmë shpesh herë duke i lagur gishtat me pak ujë. Më pas e provojmë në dore që nëse ngjitet. Kjo ishte përgatitja e dyllit. Na ngelet vetëm të aplikojmë në zonat e interesuara për heqjen e qimeve.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *