Sekreti i grave Japoneze për një fytyrë të bardhë si bora/ receta

Sekreti i grave Japoneze për një fytyrë të bardhë si bora/ receta

Domatja konsiderohet ndër komponentët kryesor që ndihmon lëkurën tuaj të duket e freskët dhe e butë dhe mbi te gjitha ndihmon ne zdardhjen dhe neutralizimin e tonalitetit te lekures.Ajo lufton krijimin e baktereve dhe ndihmon në heqjen e akneve.Një recetë shumë dobiprurëse për fytyrën tuaj, e që krijohet nga domatja është përzierja e domates me sodë të bukës . Merrni nje domate dhe ndajeni ne 2 pjese dhe mbi njeren nga ghysmat perhapni siper sode buke. Me pas aplikojnei ne fytyre duke i bere nje masazh te lehte lekures.

Loading...

Aplikimi i kësaj recete ndihmon në luftimin e baktereve dhe në mbajtjen e lëkurës shumë të pastër. Kjo maskë preferohet të mbahet për 10 deri në 15 minuta dhe pastaj ta shpërlani fytyrën me ujë të vakët. Preferohet të bëhet dy herë në javë, për rezultate më të mira. Lëkura juaj do të duket e shkëlqyeshme dhe e tonifikuar dhe me bardhe.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *