Ish banorja e Big Brother sulmon Lori Hoxhën: Aman vetëm ti mos fol për jetë të veshtirë

Ish banorja e Big Brother sulmon Lori Hoxhën: Aman vetëm ti mos fol për jetë të veshtirë

Mes shume urimesh diten e sotme nuk kishte si te mungonte nje status i gjate ne tr cilin Lori Hoxha tregonte se per te, nenen dhe motrat e saj nuk kishte qene aspak e lehte tja dilnin mbane, statusi si me poshte.

‘Na kanë mësuar që në vogëli se kemi nevojë për një princ, dhe se pa të nuk do të ishim të plotësuara.Shoqëria jonë ka indoktrinuar në trurin tonë se vajzat e vogla nuk mund të arijën diçka në këtë botë pa ndihmën e një burri. Në rregull kjo nuk duhet të merret shumë parasysh, por jam këtu për t’i thënë ‘ik pirdhu’ këtij këndvështrimi.

Loading...

Gjatë gjithë jetës time si e rritur më kanë thënë se ja kam dalë falë ndihmës së babait tim. Edhe pse ndjehem e nderuar, dhe e nderuar që jam vajza e tij dhe e pranoj impaktine tij të madh në jetën time, por isha vetëm 14 vjeç kur ai u nda nga jeta.Edhe pse do jem duke e falënderuar gjatë gjithë jetës sime për gjithçka, e kam harruar menyrën se si ja kemi dalë mbanë në këto 10 vite të mungesës së tij.

Nëna ime, dy motra dhe unë kemi luftuar për gjithçka kemi sot, dhe i kemi bërë të gjitha vetë edhe kur na kanë thënë se nuk jemi mjaftueshëm të zonjat, sepse ishim femra dhe kishim nevojën e burrave me kostum që të na merrnin seriozisht. Nëna ime ja doli të rritë katër fëmijë duke mbajtur mbi shpatulla dhe një perandori, motra ime krijoi familjen e saj dhe është një nga nënat që ka ditur të plotësojë kushtet për të përfunduar fakultetin e drejtësisë dhe të ndjekë ëndrrën e saj dhe motra ime pa dyshim është një femër e fortë që nuk do të jetë e varur nga asnjë burrë.”- ka thene midit te tjerash Lori Hoxha.

E pas ketij shkrimi nuk kane munguar komentet apo replikat dhe nje nga te cilat ka qene komenti i nje prej ish banoreve te Big Brother 1 Ilda Gega e cila kaironizuar statusin e lorit duke thene:

“’O Zot i madh! Na ler rehat e mori dreqi, e dime sa te veshtire e ke pasur te zgjedhesh ngjyrat e makinave! E dime eshte shume e veshtire ta shtysh me meleona euro!” Ilda e ka mbyllur komentin e saj duke postuar me pas edhe 3 adresa te organizatave te bamiresise.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *