Recetat që do tju zbusin buzët dhe do ti japin volum të pabesueshëm…(bio)

Recetat që do tju zbusin buzët dhe do ti japin volum të pabesueshëm…(bio)

Buzet jane thuajse gjeja e pare qe shohim te nje person kur e takojme dhe vec te tjerash buzet jane shume delikate ndaj kerkojne nje kujdes te vecante. Prandaj ne do tju prezantojme tre nga scrub-et me te mire. Ju mund te zgjidhni nje nga te tre dhe ta aplikoni sa here te deshironi. Receta e pare

1/2luge sheqer të bardhë ose kaf

1 lugë vaj kokosit

1 lugë mjaltë

Loading...

disa pika vaji esencial nga portokalli dhe vanilia.

Nqs nuk ju gjenden mund ta zevendesoni edhe me vaj kokosi ose ulliri por nuk do te jete i njejti rezultat …
Pasi ti keni perzier mire me njeri tjetrin aplikojeni ne buze duke e ferkuar butesisht ne menyre qe te hiqni lekuren evdekur dhe ti shtoni volumin natyral
Kete maske mund ta beni 1 ose 2 here ne jave sipas deshiresReceta e dyte

2. Kujdesi për buzët me çokollatë per buze super te embla

Maskë me çokollatë
Perbersit :

3 luge sheqer të bardhë të grimcuar

1 luge kakao pluhur

2luge vaj ulliri

1 lugë vanilje ose ekstrakt bajame

Pasi ti keni perzier mire me njeri tjetrin aplikojeni ne buze duke e ferkuar butesisht ne menyre qe te hiqni lekuren e vdekur dhe ti shtoni volumin natyral .Lereni masken te veproj per 5 minuta edhe pastaj shplajini buzet me uje te rrjedhshem …
Kete maske mund ta beni 1 ose 2 here ne jave sipas deshiresReceta e trete

3. Scrub me kanelle per buze misterioze dhe plot volum
Perbersit :
1/4 filxhan sheqer kaf

1 luge vaj kokosit

1 luge mjaltë të papërpunuar

1 luge pluhur kanellë Përzierni të gjithë përbërësit derisa të kombinohen mirë. Aplikoni përzierje në buzë dheferkojini në lëvizje të ngadalta, rrethore për një ose dy minuta. Shpëlajni ose mund ta mbani edhe per 5 min te tjera. Ne fund te cdo recete perdor i zbutesin tuaj te buzeve.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *